Gen. Jaruzelski

 

Redakcja oko.press opublikowała artykuł j.n., jego przedstawienie na facebooku na stronie „zwolennicy i sympatycy lewicy” wywołało poruszenie.

NOWA NADZIEJA LEWICY UJAWNIŁA POGLADY ... KONSERWATYWNO-LIBERALNE. POLSKA POLITYKA STOI NA GŁOWIE.

Monika Jaruzelska, przyszła kandydatka SLD, nie ma nic przeciwko religii w szkołach, a w sporze o aborcję najbardziej brakuje jej szacunku dla strony katolickiej. Sprzeciwia się też adopcji dzieci przez pary jednopłciowe. Poza tym “inaczej rozłożyłaby pieniądze z podatków”, ale nikomu nie chce ich podnosić. OKO.press sprawdza, ile lewicy jest w takiej lewicy

Monika Jaruzelska, dziennikarka, stylistka i projektantka mody, będzie kandydowaćdo sejmiku wojewódzkiego z listy Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Chce zostać radną, ale odważnie przyznaje, że “nie chodzi o bycie radną, tylko wejście do polityki”. To m.in. z tej okazji udzieliła wywiadu “Gazecie Wyborczej”.

Nie każdy aspirujący polityk może liczyć na długi wywiad w ogólnopolskiej gazecie – to przywilej celebrytów.

“Oczywiście, że nazwisko mi pomaga w pewnych środowiskach, tak samo jak w innych wzbudza nienawiść” – przyznaje w wywiadzie Jaruzelska, córka generała Wojciecha Jaruzelskiego. “Do tego stopnia, że ludzi w ogóle nie interesują moje poglądy, wystarcza im nazwisko”.

Tym razem jednak poglądy Jaruzelskiej wzbudziły zainteresowanie. Komentatorzy i polityczni konkurenci SLD zastanawiają się, czy w ogóle są… lewicowe.
(fragment)

ODPOWIEDŹ CLUBU HOMO SAPIENS:

Zżera mnie ciekawość ilu tu obecnych ma ukształtowane pojęcie „LEWICY”. A ilu dało sobie wmówić, że lewicowość to pozytywne myślenie o PRLu lub robienie na przekór PISowi czy PO. Prawdziwy PRL, ten budujący socjalizm trwał do 80 roku. To znaczy, że ci, którzy świadomie się w nim znajdowali muszą mieć minimum 60 lat. Reszta nie zna prawdy na jego temat, została zmanipulowana. Stąd magia niektórych nazwisk, że dam przykład pana Jaruzelskiego. Czym on się przysłużył lewicy? Likwidacją PZPR, sprzedażą Polski zachodnim bankierom, dopilnowaniem by proces wejścia w kapitalizm przeszedł bez oporu społecznego? W jednym z wywiadów Putinowi wypsnęło się zdanie, że świat wygląda zupełnie inaczej niż się sądzi. Może więc p. Jaruzelski zasługuje na szacunek? Może gen. Jaruzelski był Konradem Wallenrodem lecz nie zdążył z wypełnieniem misji zostawił ją nam? Ilu to rozumie?
Marcin Brys