Dzień dzisiejszy "Bloku Wschodniego"

 JESZCZE RAZ O ROZUMIENIU PRZEMIAN BLOKU WSCHODNIEGO.

Stara prawda, świat nie jest taki jak się nam przedstawia czy też jak go oficjalnie się przedstawia. Do tematu przemian w Bloku Wschodnim po 1980r można podejść dwiema metodami, dwiema szkołami. Pierwsza, oficjalna, medialna, obecnie typowo propagandowa, mówi tak: wszystko szło zgodnie z planami Marksa i Lenina, płomień rewolucji się rozszerzał ale „komuniści” nie pozbyli się ludzkich przywar i poszli w kierunku bogacenia się, wykorzystując stanowiska, koneksje, biurokrację a klasa robotnicza zaś chciała żyć jak bohaterowie zachodnich seriali więc obaliła swoją dyktaturę. Wykorzystali to cwani kapitaliści, zacierając ręce, rzucając paczki dolarów pozyskiwali dla siebie całe to towarzystwo, wykupili przemysł, banki i tak dalej.
Dowody?
Nie ma żadnych, prócz tego co czuje i wie pospólstwo, co zamieszcza się w oficjalnej historii by do końca to pospólstwo zbałamucić lub - bo na coś takiego to wygląda, w końcu każdy widzi jak jest. Jaki jest efekt.
Druga szkoła przypomina teorie głoszone przez Anatolija Golicyna mówiące, że wszystko to gry polityczne i jeden wielki blef. „Nowe kłamstwa w miejsce starych” – to książka, którą napisał on po latach lekceważenia go przez zachodnie służby i nie dawania mu wiary gdy o wszystkim opowiadał po ucieczce z KGB.
Dowody? Właśnie, czy są jakieś dowody uprawdopodobniające te teorie?
Dużo, pod warunkiem, że politykę widzi się bardziej jako grę w szachy a nie zwykłe mordobicie. Nie wiele jest w tedy chaosu, całość układa się w logiczny porządek.
Najważniejsze dowody to te, że nie jest to teoria popularna i jest wyśmiewana przez plebs oraz różnych wazeliniarzy. Traktowana jako jedna teorii spiskowych. Ale to zapewne nie wystarczy nowemu pokoleniu.
By się upewnić warto przemyśleć kilka tematów, takich jak choćby:
1. Spektakl związany z Golicynem i jego kokietowaniem CIA, wiadomo, że przeciwnikowi powinno się dostarczać różne wersje opisu swojej działalności bowiem może on za prawdę uznać tą, którą się przemilcza. Zachowanie Golicyna zapewne podważało jego wiarygodność i wyglądało na dezinformację, a więc jego teoria nie miała zwolenników.
2. Przeanalizujmy krótko ustanowiony, po II WŚ nowy porządek świata  i możliwości jego obalenia lub zmiany przez Obóz Socjalistyczny. Rewolucja w 1917 zwyciężyła w jednym kraju częściowo na skutek szczęśliwych zbiegów okoliczności jak również dlatego, że wybuchła w kraju o najsłabszym kapitalizmie, dodatkowo w początkowej fazie imperializmu, w momencie gdy imperia walczyły ze sobą. Druga Wojna Światowa o panowanie nad światem zniszczyła i za razem umocniła ZSRR ale tak naprawdę nie był on stroną konfliktu. Kapitalizm przeszedł w swoje „najwyższe stadium” – imperializm, praktycznie jako dominacja największego mocarstwa i jego satelitów nad resztą (choć tak naprawdę państwa te służyły międzynarodowej finansjerze).. Szybko zrozumiano, że w bezpośrednim starciu blok wschodni, ideologia komunistyczna nie ma szans na wygraną. Lata 50. stały się też rewolucyjnymi jeśli chodzi o dojście do władzy nowych pokoleń, lepiej wykształconych od odchodzący siermiężnych rewolucjonistów.
3. Czym jest państwo i kto jest prawdziwą władzą w kraju typu ZSRR. Przypomnijmy definicję typu – państwo to aparat władzy klasy panującej nad społeczeństwem. A więc władzą są służby specjalne wojska i policji.
4. Taka władza stwarza możliwości wykorzystywania dla swoich celów emigracji politycznej i korzyści z wywoływania zapaści politycznych, Przykład - budowa tak zwanej opozycji w Polsce i dalej - Stan Wojenny. Inny - zmiany na Ukrainie w 2014r., zmiany w UE.
Należy uzmysłowić sobie, że żyjemy w epoce informacji, umysł góruje nad siłą fizyczną.

Literatura:
1. A.Golicyn – Nowe kłamstwa w miejsce starych ,
2. Sun Tzu – Sztuka wojny
3.J. Kossecki – Cybernetyka społeczna

 

Czekamy na Twoje uwagi: biuro@club-homo-sapiens.eu  lub "kontakt"