WIRUS UMYSŁU

„Wirus umysłu, raz powołany do życia, staje się niezależny od swojego twórcy; szybko ewoluuje, dążąc do zarażenia jak największej liczby osób.”
„Wirusy umysłu stopniowo przejmują kontrolę nad Twoim myśleniem, rozpraszają uwagę, odciągają od ważnych celów, stając się przyczyną dezorientacji, stresu czy nawet rozpaczy.”
„Świadome rozpowszechnianie idei, które uważasz za istotne, jest jednym ze sposobów zwalczania wirusów umysłu.”
To są cytaty ze wstępu książki „Wirus umysłu” napisanej przez Richarda Brodie (1991 rok), klasyka memetyki. Dopisał – „Napisałem tę książkę, bo lubię zmieniać ludzkie życie.”
W VI wieku przed naszą erą Sun Tzu opisał w „Sztuce wojny” jak manipulować przeciwnikiem by samemu będąc słabszym i mniej licznym pokonać go. 500 lat temu Machiavelli służył radami rządzącym. „Rzeczywistość jest jedynie spektaklem – mówił – władza jest nie tylko jego aktorem ale i reżyserem. Mądra władza nie powinna się troszczyć o to, jaka ma być, ale za jaką ma uchodzić.” „W polityce nie liczą się żadne prawdy rzeczywiste, obiektywne. W polityce tryumfuje zawsze mit.” Tak było 500 lat temu, to przerażające gdy patrzy się na współczesnych bezkrytycznie wierzących w wypowiedziane przez aktorów teatru politycznego sądy i słowa. A najgorszym jest to, że nie zdają sobie sprawy iż świata, który widzą nie ma. To nie rzeczywistość to spektakl a oni dają się wciągać w grę. Czy to infantylizm, czy głupota?
Świat się wali, giełdy całe czerwone, tysiące ludzi traci oszczędności, traci pracę, ilu z nich żyło z dnia na dzień, stres i rozpacz. Gdzie ta lewica, gdzie ci komuniści? Ich przodkowie świadomie narażali życie w walce o poprawę bytu. No tak, KWARANTANNA. Zmarło już trzydzieści pięć osób na koronawirusa.
W tym czasie zmarło 48 tysięcy na inne nieważne choroby, 150  popełniło samobójstwa, 180 zginęło w wypadkach ale zarażeni wirusem umysłu tego nie widzą. COVID-19 uniemożliwia oddychanie, WIRUS UMYSŁU PSYOPS-20 uniemożliwia krytyczne myślenie. Ludzie! Czego wy się boicie? Koronawirus się rozpłynie, minie powoli strach i minie też niestety wyjątkowa okazja by zburzyć rzeczywisty nieprzyjazny świat i świadomie wejść w NOWY ŚWIAT.

01.04.20202r. Uwaga: napisane miesiąc temu, liczby uaktualnione.