"Tylko nie mów nikomu"

 

 

Podstawowe prawo i zasada epoki informacji w której żyjemy mówi: „Nieważne co się dzieje ale ważne co i jak się o tym mówi, jak się to przedstawia.” Nie ma faktów, są tylko komentarze, jest tylko przedstawianie ich.
Film a w szczególności film dokumentalny to jedno z narzędzi propagandy, manipulacji, gdy go oglądasz zastanów się po co jest pokazywany i co ma przekazać, jakie emocje ma wywołać. Może nieraz uroniłeś (łaś) łzę w czasie oglądania filmu lub wkurzył cię on. Nawet studenci I roku kierunków filmowych już wiedzą jak cię pobudzić – kadr, ujęcie, scena, sekwencja, plan filmowy, ruchy kamery, punkty i kąty widzenia kamery, montaż, oświetlenie, dźwięk, słowo, muzyka, aktorstwo, moc naturszczyka, scenografia, ...
Odbiór wzmacniany jest dodatkowo przez dobranie właściwego momentu premiery, stworzenie medialnej otoczki.
Jeśli film piętnuje jakieś zachowania, krytykuje jakieś zjawiska to zwróć uwagę kto ten film najbardziej chwali, kto milczy o podobnych zachowaniach czy zjawiskach w innych środowiskach. Przypomnij sobie zawołanie - „łapać złodzieja”. Wyobraź sobie ilu chce pozostać w cieniu tych świateł, tego rozbłysku. Pomyśl, czy to jedyne ważne wydarzenie w naszym kraju dziejące się teraz lub w którym nasz kraj uczestniczy. Na pewno o tym nie wiesz ale gdy sąd na swoim wyjazdowym posiedzeniu w pałacu prezydenckim omawiał przestępstwa ówczesnego Prezydenta wszystkie media, a przez nie cała Polska żyła zachowaniem  posłanki Pawłowicz, która konsumowała w ławach Sejmu sałatkę jarzynową. To pewno pamiętasz.
Nie uważasz czasem, że jeśli się ma wiedzę o przestępstwie to najpierw powinno się to zgłosić właściwym organom a nie rozgłaszać to filmem i popędzać te organa by szybko udały się w pokazywanym kierunku, by się przez nieuwagę nie zajęły się twórcami lub ich mocodawcami.
Chrześcijaństwo i KK odpowiada za niezliczone zbrodnie i przestępstwa popełnione w swej historii, za zawsze obecną hipokryzję ale chyba nie zaprzeczysz, że nie odpowiada (choć przyzwalał) za wyzysk, wojny, grabieże ostatnich 200 lat obejmujące setki milionów ofiar, za niszczenie kultur, za pogardę wobec prostego człowieka. „Religia to opium ludu”, komu najbardziej zależy na ogłupianiu tego ludu, na pozbawianiu go siły, aktywności, kto przedstawia, że religia i państwo to jedność?
Nie zastanawia cię dlaczego pedofilia w Kościele tak jaskrawo błyszczy? Może to wierzchołek „góry lodowej” a pod wodą zakryte są (i ktoś chce by tak pozostało) niezliczone ilości homoseksualistów, pederastów i pedofilii na co dzień, polityków, artystów, reżyserów, celebrytów, policjantów, bogatych biznesmenów i innych przedstawicieli byle jakich zawodów. Wielu tych ludzi to „wzory” moralności, przyzwoitości, bohaterowie obsypani odznaczeniami, nagrodami Nobla. Słyszałeś o Rocznikach Statystycznych? Dlaczego tak się naciska na utworzenie komisji, na badanie pedofilii ale tylko w Kościele a tych, którzy chcą objąć badaniem i karaniem wszystkich nazywa się obrońcami pedofilii? Na kogo padł strach?
Masz do wyboru, kadzić twórcom filmu „Tylko nie mów nikomu” albo wydostać się z tego stada bezmyślnego motłochu gotowego, gdy ktoś wypowie kluczowe słowa lecieć palić, wieszać, niszczyć. Myślenie krytyczne, myślenie samodzielne to skarb – to wolność.
Nieraz wystarczy zmienić kolejność słów by coś się wyjaśniło. Zamiast mówić „ksiądz jest pedofilem” powiedzieć „pedofil jest księdzem”. Jest taka propaganda mówiąca, że Anglicy nie lubią Polaków. Media mówią „zaatakowano Polaka” a jak inaczej brzmi – „zaatakowany okazał się Polakiem”. Statystycznie jest to normalne, ma swoje prawdopodobieństwo. W tym filmie jest podobnie, ponoć wszyscy pedofile o których on mówi byli TW SB a ukrywający ich, są lub byli wysokimi rangą oficerami. Albo jeszcze inaczej – homoseksualiści, pedofile świadomie wybierali zawód księdza, brak było przeciwdziałających testów. A w ilu zawodach mających dostęp do dzieci są takie testy? Jakże prosto jest manipulować ludźmi.