E. Balcerek „Dyktatura Proletariatu” napisała:
„Pewnie kolesie jeszcze się nie połapali, że bunt Żółtych Kamizelek obrócił lewicową scenę polityczną o 180 stopniu. Ci co byli ostatni - teraz na gruncie teorii stoją już na czele stawki.”

odpowiedź od M.Brys

CZYŻBY TO PAWANA NA ŚMIERĆ MARKSIZMU.
Pewno Marks uśmiecha się zadowolony i mruczy – mówiłem, że z tego waszego marksizmu nic nie wyjdzie, że to fałszywa świadomość, nie przyznawałem się do niego.
Tak, to na pewno pawana, te charakterystyczne ruchy wahadłowe, po kilku krokach w przód następuje ta sama ilość kroków w tył, uroczyste ruchy, jak ruchy pawia. Spoglądanie na siebie. Rzeczywistość jest nieistotna, ten marksizm opiera się na ideach, które mają poruszać światem.
I po co to puszenie, jakaś tam zbieranina nałożyła odblaskowe kamizelki i zawołała w kierunku marksizmu – „KRÓL JEST NAGI”. To mogą zauważyć tylko ci, którzy nie mają głowy pełnej dogmatów, propagandowych broszur, starych haseł, dla których tabu nic nie znaczy. Żółte kamizelki nie odwróciły sceny o 180 stopni tylko zrzuciły was z tej sceny na podłogę, a wam się wydaje, że nadal patrzycie z góry.
18.12.2018